مطالب اینترنتیمفیدستان:

جاذبه های گردشگری کرمانشاه به دلیل فرهنگ مردمان کرد متفاوت از دیگر استان‌های کشور است. جاذبه های تاریخی فراوانی در استان کرمانشاه وجود دارد.

جاذبه های گردشگری کرمانشاه به دلیل موقعیت جغرافیایی این استان بسیار غنی می‌باشد. این استان مرزی دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوانی است که در طول زمان دستخوش تغییرات شده‌اند. مردم این استان در کنار زبان فارسی به زبان کردی هم صحبت می‌کنند و از این رو، هنگامی که به این استان سفر می‌کنید متوجه تفاوت‌های بارز این منطقه با دیگر مناطق کشور خواهید شد. بهترین زمان برای سفر به این استان بهار و تابستان است ولی مردمان این استان همه روزهای سال میزبان مسافران داخلی و خارجی هستند.

معبد آناهیتا

معبد آناهیتا متعلق به آناهیتا، الهه پاکی و محلی برای نیایش آب در شهر کنگاور در استان کرمانشاه واقع است.کنگاور در میانه راه امروزی همدان به کرمانشاه و بر سر راه تاریخی هگمتانه _ تیسفون قرار گرفته است.

آب یکی از چهار عنصر مقدس و مورد احترام ایرانیان باستان است. آناهیتا ایزد بانوی آب های روان، زیبایی، فراوانی و برکت در دوران پیش از اسلام است. معبد آناهیتا بر روی تپه طبیعی با حداکثر ارتفاع ۳۲ متر نسبت به سطح زمین های اطراف ساخته شده است. ورودی بنای معبد آناهیتا به وسیله پلکان دو طرفه در جبهه جنوبی تعبیه شده و در جبهه شمال خاوری پلکان یک طرفه راه دسترسی به این مکان را ممکن ساخته است.

معبد آناهیتا- عکس معبد آناهیتا- تاریخچه معبد آناهیتا


گور دخمه دکان داوود

گور دخمه دکان داود در سه کیلومتری جنوب شرقی شهرستان سرپل‌ذهاب، در ابتدای جاده انزل و در فاصله حدود ۱۰۰ متری از جاده اصلی کرمانشاه به سرپل‌ذهاب واقع شده که در میان اهالی محل به «کل داوود» نیز شهرت دارد. این مقبره همانند گوردخمه بزرگ دربند صحنه، دارای ایوانی در جلو می‌باشد که طول آن در جلو ۹.۶۰ متر و در قسمت عقب ۷.۳۲ متر است. عرض این گوردخمه ۱.۹۵ متر و ارتفاع آن نیز ۲.۶۰ متر است. زمانی تصور می‌شد که این گور دخمه و نقش برجسته حجاری شده در زیر آن متعلق به دوره مادها باشد، ولی در پژوهش‌های اخیر مشخص گردید این گوردخمه متعلق به دوره هخامنشی است و احتمالاً نقش برجسته حجاری شده در زیر آن نیز مربوط به دوره سلوکی باشد.

گور دخمه دکان داوود- گور دخمه شیرین و فرهاد- دخمه دکان داود


مقبره احمد بن اسحاق قمی

یکی از خادمان مخلص حجت بالغه الهی، امام عصر علیه السلام، احمد بن اسحاق بوده که در انتقال فرهنگ مهدویت نقش مهمی را ایفا کرده است. آنچه از اخبار و روایات استفاده می شود، محل زندگی احمد بن اسحاق در شهر قم ودر آنجا اقامت داشته است،اما هرچند گاه برای فراگیری علوم اهل بیت (علیهم السلام) به عراق مسافرت می کرده وبه خدمت ائمه معصوم می رسیدند و از حضور این بزرگواران بهره ها می بردند.احمد بن اسحاق از مکتب دانشمندان عصرش،ازجمله عبدالله بن میمون، زکریا بن آدم، زکریابن محمد، یاسرخادم و… استفاده واز آنان حدیث نقل میکردند.همچنین شخصیتهای بزرگی چون احمد بن ادریس قمی ،سرآمدفقها ومحدثان امین امامیه،احمدبن علی بن ابراهیم،ازراویان معتبر و مورد اعتماد،سعدبن عبدالله اشعری بزرگ فقهای شیعه و…ازمکتب ایشان فیضها بردند. حرم مطهر احمد بن اسحاق علیه السلام چون نگینی سبز در شهر سرپل ذهاب می درخشد وهرساله پذیرای زائرین زیادی می باشد. در میان این خیل زائران، جوانان مومن ومتعهدی وجود دارند که احترام خاصی برای شخصیت ملکوتی این خادم خاص آل محمد قائلند.

مقبره احمد بن اسحاق قمی- آرامگاه احمد ابن اسحاق قمی- سر پل ذهاب


تکیه بیگلر بیگی

تکیه بیگلر بیگی تکیه‌ای در بافت کهن شهر کرمانشاه، در خیابان مدرس واقع شده است. این بنا در محله قدیمی فیض آباد و در کوچه صارم الدوله ساخته شده است. این تکیه در زمان قاجار توسط عبدالله خان ملقب به بیگلربیگی ساخته شده و از لحاظ آئینه کاری در میان تکایای بی نظیر کرمانشاه می‌باشد. سمت غربی حیاط، تالار آئینه کاری بزرگی ساخته شده که به حسینیه معروف می‌باشد. این تالار با تزئینات عالی و کتیبه های متعددی مربوط به دوران سلطنت مظفرالدین شاه مزین شده است و در دو سوی دیگر، اتاق وسیع مهمانخانه بیگلربیگی قرار گرفته است. درحال حاضر تکیه بیگلربیگی به عنوان موزه خط و کتابت مورد بازدید عموم قرار می گیرد. در این موزه، اسناد قدیمی متعلق به خانواده بیگلربیگی به نمایش گذاشته می‌شود.

تکیه بیگلر بیگی- آدرس تکیه بیگلر بیگی کرمانشاه


طاق بستان

طاق بستان بر سر سراهی سنندج، کرمانشاه، همدان و در ۹ کیلومتری شمال شهر کرمانشاه قرار دارد، دو طاق و یک چشمه گوارا که از شهرت و اهمیت خاصی برخوردار است. دو سقف طاق بستان یک اندازه نیستند اما هر دو بهم پیوسته اند، طاق سمت چپ بزرگتر است. این دو طاق از سنگ خام خاکستری رنگ و در کوه حفر شده اند. خاصیت ویژه این سنگ آنست که نمی گذارد گیاه و سبزه در آن روئیده شود.

طاق بستان- عکس طاق بستان- طاق بستان کرمانشاه


تالاب هشیلان

تالاب هشیلان در حدود ۳۰ کیلومتری شمال غربی شهر کرمانشاه قرار دارد. اداره کل حفاظت محیط زیست کرمانشاه، این تالاب را به عنوان منطقه شکار و تیراندازی ممنوع اعلام کرده است. در این تالاب حدود ۱۱۰ جزیره كوچک و بزرگ با مساحت تقریبی از ۱۰۰ مترمربع تا حدود یک هكتار وجود دارند که در فصل زمستان و در روزهای پر باران، در اثر افزایش دبی آب تالاب، بعضی از آن‌ها در زیر آب پنهان می‌شوند. نام تالاب بر اساس گویش کردی، مرکب از دو بخش «هشی» به معنی مار و «لان» به معنای خانه است. بنابراین نام هشیلان به معنی لانه ماران است زیرا در این تالاب تعداد زیادی مار به ویژه مار آبی و مار چلیپر وجود دارند.

تالاب هشیلان- مسیر تالاب هشیلان- سراب هشیلان کرمانشاه


محوطه تاریخی بیستون

بیستون، مجموعه ای تاریخی در فاصله حدود ۳۰ کیلومتری شرق کرمانشاه است. این مجموعه و مناظر طبیعی آن در سال ۲۰۰۶ میلادی توسط سازمان یونسکو در فهرست میراث فرهنگی جهان ثبت شد. کهن ترین آثار موجود در این محوطه، متعلق به دوران پارینه سنگی میانی و جدیدترین آنها مربوط به دوران صفویه است اما شهرتش را بیش از همه مدیون کتیبه و نقش برجسته داریوش اول هخامنشی است که در ارتفاع حدود ۸۰ متری از پای کوه، بر دل صخره نقر شده.

داستان کتیبه داریوش چنین است که وقتی کمبوجیه، فرزند و جانشین کورش، برای فتح مصر به آن سرزمین لشکر کشید، یکی از مُغان به نام گئومات علم طغیان برافراشت و خود را “بردیا” برادر کمبوجیه معرفی کرد. این در حالی بود که کمبوجیه پیش از رفتن به مصر، برادر خود را از ترس آن که مبادا در غیابش مدعی تاج و تخت شود، کشته بود.بردیای دروغین با بخشودن مالیات سه ساله ایالات، موفق شد که تقریبا همگی را به اطاعت وادارد و چالش بزرگی را برای کمبوجیه و دودمان هخامنشی رقم زند. کمبوجیه به سرعت راه ایران را در پیش گرفت تا تاج و تخت خویش رابازستاند اما در میانه راه به طرز مشکوکی درگذشت.

محوطه تاریخی بیستون- بیستون فرهاد- سنگ نوشته بیستون


کاروانسرای شاه عباسی بیستون

کاروانسرای شاه عباسی بیستون در پای کوه بیستون و فرهادتراش خودنمایی می کند. این کاروانسرا به سبک چهار ایوانی ساخته شده و بیش از ۳ هزار متر مساحت دارد. در چهار گوشه این بنا برج هایی قرار دارد که بر زیبایی آن افزوده است. آغاز ساختن این کاروانسرا در زمان شاه عباس بوده و تا دوره شاه سلیمان طول کشیده است. در سال های اخیر بنا مرمت شد و این روزها به بخش خصوصی واگذار شده تا تبدیل به هتل شود. علاوه بر آثار یادشده کتیبه شیخ علی خان زنگنه، کاروانسرای ایلخانی و آثار دیگری در محوطه بیستون وجود دارد که از دیدن آنها نمی توان چشم پوشی کرد.

کاروانسرای شاه عباسی بیستون- فرهاد تراش- هتل لاله بیستون۰ پلان کاروانسرای بیستون


غار قوری قلعه

غار قوری قلعه بزرگترین و شگفت انگیز ترین غار آبی آسیا در ۸۶ کیلومتری شهر کرمانشاه در مسیر جاده پاوه و در شمال شهر جوانرود واقع است. این غار که هم اکنون به عنوان یکی از مطرح ترین جاذبه های گردشگری استان کرمانشاه وغرب کشور محسوب می شود، طبق نظر کارشناسان بزرگترین غار آبی آسیا و طولانی ترین غار آبی ایران است. به گفته کارشناسان قدمت این غار که از آهک “تروراسیک” و”کرتاسه” تشکیل شده و به ۶۵ میلیون سال قبل و به دوره دوم زمین شناسی باز می گردد. این غار در طول تاریخ به عنوان جان پناهی امن و دور از دسترس مورد استفاده قرار گرفته که کشف آثاری همچون کاسه، بشقاب و تعدادی ظروف و سکه از دوران “یزد گرد سوم”، حاکی از قدمت و استفاده از آن در دوران باستان است.

غار قوری قلعه- عکس غار قوری قلعه- دومین غاری آبی ایران


مجسمه هرکول

مجسمه هرکول در مجموعه ثبت جهانی شده بیستون در ۳۰ کیلومتری کرمانشاه، یکی از جاذبه هایی است که همواره گردشگران زیادی را از اقصی نقاط ایران و جهان به خود فرا می‌خواند. بهمن ماه سال ۱۳۳۷، هنگامی که کارگران شرکت شوسه برای احداث راه جدید همدان به کرمانشاه در دامنه کوه بیستون مشغول خاکبرداری و خروج سنگ از پای کوه و تسطیح جاده بودند، در حین کار به مجسمه نسبتاً بزرگی برخورد کردند، مجسمه ای که بعدها معلوم شد ریشه و تاریخچه آن به دوران سلوکیان و پارتی ها می رسد.

مجسمه هرکول- مجسمه هرکول رودس- مجسمه هرکول قبل از انقلاب


کلام آخر

جاذبه های گردشگری کرمانشاه را بهتر است قبل از سفر به چندین دسته جاذبه های طبیعی، مذهبی، تاریخی و … تقسیم‌بندی کنید. حتما کباب و غذاهای مخصوص این استان را امتحان کنید و همیشه در طول سفر دوربین عکاسی را همراه خود داشته باشید.

گردآوری: مجله اینترنتی ستارهلینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب جاذبه های گردشگری کرمانشاه؛ سرزمینی با مردان غیور – گردشگری در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :جاذبه های گردشگری کرمانشاه؛ سرزمینی با مردان غیور – گردشگری
http://mofidestan.ir/%d8%ac%d8%a7%d8%b0%d8%a8%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%af%d8%b1%d8%af%d8%b4%da%af%d8%b1%db%8c-%da%a9%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%b4%d8%a7%d9%87%d8%9b-%d8%b3%d8%b1%d8%b2%d9%85%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%a8/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 3 فروردین 1399 11:32 ب.ظ
Красивые коробки , но не охо то так
долго возится.
یکشنبه 3 فروردین 1399 10:54 ب.ظ
Plan de alimentación dieta paleo para bajar de peso
4321 muestra de dieta. Tengo Esclerosis Multiple y me recomendaron dieta
paleo estrictamente. La patata precisamente se ha consumido ya durante varias generaciones y
no se ha modificado mucho genéticamente, plan de alimentación dieta paleo para bajar de peso por su plan de alimentación dieta paleo para bajar de
peso no genera ni stress ni inflamación en el organismo a comparación de otros alimentos que también tienen generaciones con nosotros pero que tienen componentes que nuestro
cuerpo no acepta de la misma manera, como el trigo con el gluten por ejemplo.
Hola, no quiero comer animales… Ya sé que la dieta Paleo
es muy completa y los incluye. La Dieta Paleo nos puede beneficiar para perder grasa.
Tengo una preguntita voy a iniciar aip por enfermedad inmune no es exactamente igual pero si la
mayoría de las cosas.
Compartir Cómo adaptar la dieta paleo para plan de alimentación dieta paleo para
bajar de peso peso en la actualidad. Nuestros antepasados del
paleolítico tenían un cuerpo sano y en forma, y su dieta conocida en la actualidad como recurso para adelgazar se plan de alimentación dieta paleo para bajar de peso grandemente de la que llevamos hoy en día, por eso, te mostramos
cómo puedes adaptar la dieta paleo para perder
peso en el marco de una realidad totalmente diferente.
Por eso, te proponemos hacerle algunos cambios a la tradicional dieta de nuestros antepasados del paleolítico
para poder usarla en la actualidad como recurso para perder peso.
Éstas son las premisas o bases de la dieta paleo que deben guiar nuestras
elecciones alimentarias en la actualidad para así, poder perder peso de forma sana y lograr un cuerpo en forma.
Imagen ThinkstockThinkstock y Thinkstock. Ver 3 comentarios.

Dieta paleolítica, un plan para adelgazar saludable
یکشنبه 3 فروردین 1399 08:26 ق.ظ
Come prendo chia per dimagrire? programma di dieta per pancia sottile
شنبه 2 فروردین 1399 08:35 ق.ظ
Scuoti per perdere peso mentre dormire dieta da 1.200 calorie
جمعه 1 فروردین 1399 03:58 ق.ظ
С ПРАЗДНИКОМ! ВСЕХ ПОРЯДОЧНЫХ ГРАЖДАН!

АРМИЯ, ФЛОТ И ПРЕЗИДЕНТ НАША ОБЩАЯ ГОРДОСТЬ!
новолазер челябинск резка фанеры
جمعه 16 اسفند 1398 06:29 ق.ظ
The most effective man is normally the grooms most reliable and faithful good friend or relative.
The very best man is normally the grooms most reliable and faithful
pal or relative. The ushers will be the grooms brothers, cousin, or best friends, or brothers and shut
kinfolk of the bride. Responsibilities of the most effective Man Before
the wedding, he - pays for his personal attire, bought or rented.
May give the envelope to the officiant before the ceremony.
Through the ceremony, he - shouldn't be a part of the processional but enters with the groom, standing behind the groom and slightly to the left.

After the ceremony, he - immediately serves as one of the witnesses in signing the marriage license.
On the reception, he - doesn't stand in the receiving line until he can also be the father of the groom.
After the reception, he - promptly returns each his and the grooms rented formal wear to the suitable location.
شنبه 10 اسفند 1398 03:57 ق.ظ
Amazing....this is a useful websites.
شنبه 10 اسفند 1398 03:22 ق.ظ
Keep up the awesome work !! Lovin' it!
جمعه 25 بهمن 1398 09:56 ق.ظ
You're an extremely useful web site; could not make it without ya!
جمعه 25 بهمن 1398 08:39 ق.ظ
Many thanks very valuable. Will share site with my pals.
پنجشنبه 24 بهمن 1398 08:40 ب.ظ
Maintain the helpful work and producing in the crowd!
پنجشنبه 24 بهمن 1398 05:34 ب.ظ
I enjoy this website - its so usefull and helpfull.
یکشنبه 13 بهمن 1398 10:47 ب.ظ
You have got the most effective web sites.
شنبه 12 بهمن 1398 06:06 ب.ظ
Great looking site. Presume you did a lot of your very own coding.
شنبه 12 بهمن 1398 03:15 ب.ظ
You're a very valuable web site; couldn't make it without ya!
شنبه 12 بهمن 1398 08:08 ق.ظ
Fastidious answer back in return of this difficulty with genuine arguments and describing everything
regarding that.
پنجشنبه 10 بهمن 1398 12:45 ب.ظ
Fantastic beat ! I would like to apprentice while you
amend your website, how can i subscribe for a blog web site?
The account helped me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear idea
شنبه 5 بهمن 1398 04:55 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park
in Singapore. I'm having black coffee, he's using a cappuccino.
They are handsome. Brown hair slicked back, glasses for his face, hazel eyes and the most wonderful lips
I've seen. He is nice, with incredible arms plus a chest that
stands out with this sweater. We're standing in the front of one another referring
to us, what we want money for hard times, what we're searching for on another person. He starts telling me that they have been rejected many times.‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject
you ', I say He smiles at me, biting his lip.


‘Oh, I would not know. Everything happens for grounds right.
But identify, would you reject me, would you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, you would not mind if I kissed you today?' he said as I receive closer to him and kiss him.

‘Next occasion don't ask, just do it.' I reply.

‘I love the way you think.' , he said.

Meanwhile, I start scrubbing my heel bone as part of his leg, massaging it slowly. ‘So what can you prefer in women? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I adore determined women. Someone that knows the things they want. A person who won't say yes although I said yes. Someone who's unafraid of trying interesting things,' he says. ‘I'm never afraid when you attempt interesting things, especially with regards to making interesting things in the bedroom ', I intimate ‘And I like women that are direct, who cut through the chase, like you only did. To get
honest, which is a huge turn on.'
یکشنبه 29 دی 1398 01:59 ب.ظ
hey there and thank you for your information ? I've certainly picked up anything new from right
here. I did however expertise a few technical issues using this web site, since I experienced to reload the website many times previous to I
could get it to load correctly. I had been wondering if your
hosting is OK? Not that I am complaining, but sluggish loading instances times
will very frequently affect your placement in google and can damage your
high quality score if ads and marketing with Adwords.
Well I'm adding this RSS to my e-mail and can look out for a lot more of your respective intriguing content.
Make sure you update this again very soon.
شنبه 28 دی 1398 10:42 ب.ظ
You've among the finest sites.
http://topsearchengineranking.net/ http://t-booster.org/ http://bloggg.org/ http://espace2pub.com/ http://it.t-booster2020.com/
جمعه 27 دی 1398 11:20 ب.ظ
Hiya! I know this is kinda off topic but I'd
figured I'd ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest
writing a blog post or vice-versa? My site discusses a lot of the same topics as yours and I think we could greatly benefit from
each other. If you're interested feel free to shoot me an email.
I look forward to hearing from you! Excellent blog by the way!
جمعه 27 دی 1398 10:28 ق.ظ
I don't normally comment but I gotta say regards for the post on this
perfect one :D.
پنجشنبه 26 دی 1398 06:30 ب.ظ
Glad to be one of many visitors on this awful website :D.
چهارشنبه 18 دی 1398 03:57 ب.ظ
Помимо этого, Шойгу предположил, что Соединенные Штаты
могут развернуть запрещавшиеся ДРСМД средства в Европе и Азиатско-Тихоокеанском регионе, а это, в свою очередь, спровоцирует рост напряженности, а государства,
которые согласятся на размещение ракет средней и меньшей дальности на своей территории,
станут заложниками политики Вашингтона.

Министр подчеркнул, что Москва против такого сценария.
چهارشنبه 18 دی 1398 01:40 ق.ظ
Boost your sales with in weeks, offering 70% off in all our services due to christmas promotion.
SEO & PPC Services in only $199/ Month - Was $699.

Contact: +92 3244464042
دوشنبه 16 دی 1398 01:29 ق.ظ
Thanks extremely useful. Will share site with my friends.
پنجشنبه 12 دی 1398 02:00 ب.ظ
Simply wanted to express I'm pleased that i came on the website.
سه شنبه 10 دی 1398 01:19 ق.ظ
Incredibly individual pleasant website. Immense info offered on couple of
gos to.
شنبه 7 دی 1398 05:52 ق.ظ
I know this web site presents quality depending articles or reviews and extra
data, is there any other site which gives these information in quality?
پنجشنبه 5 دی 1398 03:25 ق.ظ
Hߋwԁy! Tһis post coulԀ not be written much better! Ɍeading through this article reminds
me of my ⲣrevious roommate! He continuaⅼly kept talking about
this. I'll send this ⲣost tⲟ him. Prettʏ sure he's going
to hаvе a very good read. Many thankѕ for sharing!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic